Европска недеља програмирања у Светолику

Од 07. до 22. октобра  одвијаће се манифестација Европска недеља програмирања. Ова пета по реду међународна манифестација има за циљ да промовише и унапреди базична информатичка знања и вештине не само ученика већ и свих грађана.

Иницијатива обележавања недеље програмирања покренута је 2013. године од стране Младих саветника Европске Дигиталне Агенде, са циљем да програмирање учини видљивијим и доступнијим свим грађанима.

У оквиру Европске недеље програмирања у нашој школи одржаће се радионице из програмирања на платформи Scratch за ученике четвртог и петог разреда и програмирање у програмском језику Python за ученике шестог, седмог и осмог разреда.

• У уторак 17.10.2017. године  за ученике четвртог разреда час кода, а за ученике петог разреда  радионице из програмирања на платформи Scratch.