Европска недеља програмирања

Од 15. до 23. октобра  одвијаће се манифестација Европска недеља програмирања. Ова четврта по реду међународна манифестација има за циљ да промовише и унапреди базична информатичка знања и вештине не само ученика већ и свих грађана.

Иницијатива обележавања недеље програмирања покренута је 2013. године од стране Младих саветника Европске Дигиталне Агенде, са циљем да програмирање учини видљивијим и доступнијим свим грађанима.

У оквиру Европске недеље програмирања у нашој школи одржаће се радионице из програмирања на платформи Scratch за ученике петог и шестог разреда и програмирање у програмском језику Visual Basic за ученике седмог и осмог разреда.

• У уторак 18.10.2016. године од 11.50 до 12.35 часова за ученике четвртог разреда час кода, а за ученике петог разреда 15.30 до 18.00 радионице из програмирања на платформи Scratch.
  • У четвртак 20.10.2016. године од 13.00 до 15.00 часова програмирање у програмском језику Visual Basic за ученике седмог и осмог разреда