Европска недеља програмирања

os svetolik rankovicОд 11. до 17. октобра под покровитељством ЕУ комисије и ЕУ комесеријата за образовање и културу одвијаће се манифестација Европска недеља програмирања. Ова друга по реду међународна манифестација има за циљ да промовише и унапреди базична информатичка знања и вештине не само ученика већ и свих грађана.

У оквиру Европске недеље програмирања у нашој школи одржаће се радионице из програмирања на платформи Scratch за ученике петог и шестог разреда и програмирање у програмском језику Visual Basic за ученике седмог и осмог разреда.

• У уторак 14.10 од 10 – 12.30 часова за ученике шестог разреда и од 13.30 часова за ученике осмог разреда
  • У четвртак 16.10 од 13.30 – 15.00 часова за ученике седмог разреда и од 15.30 часова за ученике петог разреда