Завршни испит

Завршни испит из математике је одложен и одржаће се у среду, 19.6.2013.године са почетком у 12 часова.
Завршни испит за ученике осмог разреда одржаће се у матичној школи у фискултурној сали по следећем распореду:

српски језик – понедељак, 17. јун (од 10:00 до 12:00 часова)
математика – среда, 19. јун (од 12:00 до 14:00 часова)

Неопходно је да ученици у школи буду у 11:15 часова.

На тест из српског језика ученик треба да понесе: ђачку књижицу (оверена, са фотографијом и идентификационим бројем), графитну оловку, хемијску оловку и гумицу.

На тест из математике ученик треба да понесе: ђачку књижицу, графитну оловку, хемијску оловку, гумицу, лењир, тругао и шестар.

Од личних ствари у салу се може унети само вода или освежавајући напитак (0,5 л.), школа је од својих средстава обезбедила флашицу аква виве од 0,5л а све остале ствари обавезно се одлажу испред сале или на сто поред дежурних наставника.

Први резултати завршног испита биће објављени у петак, 21. јуна. У складу са Законом о заштити података о личности резултати неће бити објављени на блогу или сајту школе, већ ће бити доступни на увид у просторијама школе.

Упутство и савети за испит
Календар уписних активности
Информације о упису

Сваки ученик ће на испиту седети у клупи са припадајућим редним бројем.

Завршни испит – тест и решење теста из српског језика

У 12:00 часова завршен је тест из српског језика, односно први део завршног испита. Ученици ће у среду, од 12:00 до 14:00 часова, радити тест из математике.

На следећим линковима можете преузети:

Тест из српског језика
Решење (кључ) теста из српског језика

Извор: http://www.mpn.gov.rs/