Огледни час из историје

Наставница историје Драгица Ловре је у априлу 2012. године у холу школе одржала огледни час са одељењем 8/4 на тему Карађорђевићи, уз присуство директора школе, педагога,предметних наставника и ученика 8. и 4. разреда.

Циљ часа је био да се повежу стечена знања о српској нововековној историје за време владавине Карађорђевића кроз предходну припрему и самостално излагање.Заправо, ученици су имали задатак да се представе као чланови династије Карађорђевић.Час су водили водитељ и водич кроз простор и време.Њихово представљање је било праћено презентацијом/сликама чланова поменуте династије. Да би оживели дух времена нововековне српске историје ученици су се обукли адекватно временском периоду од почетка 19. до средине 20. века.

* Кликните на слику да би сте је увећали