Упис у први разред средње школе

0511-0709-0401-4253Услови уписа у први разред средње школе остали су исти као и прошле године, што значи да се ништаније мењало ни у начину полагања квалификационих испита, ни у бодовању општег успеха, успеха на републичким и међународним такмичењима и показаног знања на пријемним и квалификационим испитима. Минимални праг знања за оне који полажу тестове из српског језика и математике је такође непромењен, па је за оне који желе да упишу четворогодишњу средњу школу довољно да освоје бар по један поен из оба предмета, с тим што ће предност при формирању ранг листе и даље имати они који имају бар пет и више освојених бодова.

3333КУДА ПОСЛЕ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

КАЛЕНДАР УПИСА У ПРВИ РАЗРЕД СРЕДЊЕ ШКОЛЕ
21-22. маја
ПРИЈАВЉИВАЊЕ УЧЕНИКА ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА